te pyesesh per mua, ti mua me lexon ne vargje, dhe me çon ca te shkurtra oh, sa te shkurtra mesazhe. Di te vjedhe ai qe di te fshehe. Thëniet e Nënë Terezës janë fjalë të urta me përmbajtje të shenjtë. osób lubi to. - Henry Adams Ëndrra fillon me një mësues i cili…. Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe. Përveç kësaj, njohuritë dhe përdorimin e proverbave dhe thënieve të gjuhës angleze ju do të krijojë imazhin e një njeriu që mban një gjuhë të huaj profesionale. Miqësia e Artë ndërtohet nga petalet e luleve më të bukura ekzistuese që, së bashku, krijojnë Kopshtin parajsorë në tokë, në të cilin, njeriu ushqehet vazhdimisht me nektarin me te ëmbël të jetës dhe i gëzohet pafund kësaj dhurate hyjnore, nga më të mrekullueshmet!. Fjalë të urta popullore 01. • Atdheu e nana nuk harrohen! • Ai që le arën e vet, nget arën e huej! • Bijë vendi pikë argjendi! • Çdo hi në vatrën e tij! • Derë e botës s'është strehë e kokës! • Dy shaka bëjnë një të vërtetë! • Foli plakës të dëgjojë nusja! • Gënjeshtra është një plagë, […]. Hajnit i ka borxh edhe mbreti. C' ke bere do te ta bejne. Kjo nuk është ndonjë çudi pasi gjuha shqipe është shumë e pasur me dialekte e që janë shumë të ndryshme nga qyteti në qytet. Advanced Search. Search site Search: Fjale te Urta. Simple theme. Shprehjet e urta shqiptare, aq shumë i përdorim, saqë ndonjëherë i marrim si të mirëqena dhe jo frazeologji. - Dashuria na shmanget kur e kërkojmë dhe na ndjek kur e shmangim. TE falenderoj shum qe ke hapure kete tem me kaq rendesi edhe ishalla shton sa me shum fjal te urta ato fjal te urta qe kisha ndermend me shtu te gjitha i lexova edhe nuke kam ca me shtu ketu po desha te them se sa here qe te kem fjal te urta per me shtu ketu do shtoj te uroj pun te mbare. Fjale te Urta, Elbasan. Shou Derisa shoqërinë nuk e "qëlloni" me pëllëmbë në fytyrë, as ajo nuk do t'ju parashtrojë pyetje të papërshtatshme. Atje ku luftojnë dy, fiton i treti. Ç'ke në xhep të marin hop, ç'ke në tru s'ta marrin dot. Thenie te mencura - September 24, 2019. Shprehje shkodrane te vjetra dhe te reja ne gegerisht: Allahile, Andrra n beze, Yp xhixhi, Si keni njeh, a keni njeh mire, a jeni çu heret, Mos u ban shakllaban, Flet si me ken e bija e Konte Kacillit. Aug 15, 2012 - Thenie dhe fjale te urta popullore Ska komente Fjalen, sa e ke në gojë, e ke robin tënd, kur te del nga goja, bëhesh rob i saj Aug 14, 2012 - Thenie dhe fjale te urta popullore Ska komente. Te vleresosh bukurine; te shikosh gjerat me te mira tek te tjeret; te kontribosh ne bote qe ta besh nje vend me te mire, qofte kjo me nje femije te. Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta ! nga Gjimnazistja prej Thu 15 Apr 2010, 15:00 "Njeriu eshte si nje thyese, emeruesi eshte ajo qe ne mendojme se jemi dhe numeruesi ajo qe ne jemi, sa me i madh emeruesi aq me i vogel numeruesi. Thjesht fjale te urta dhe thenie ndryshme te perzgjedhura. re: shkruajmË kËtu fjalË tË urta tË popullit nga Musafir prej Tue Feb 19, 2008 4:41 pm ai i miri te gjith prej vehtes i ofron por i keqi shum shpejt te gjith i largon. KUSH FLET PA MEND ESHTE SI AI QE SHPON ME SHPATE POR , FJALA E TE DREJTIT ESHTE SHERIM 2. Nuk ka rendesi sa shume jemi te angazhuar te bejme, por sa shume dashuri veme, ne te beret. Mos dëgjo ç'thotë ai për vete, por dëgjo ç'thonë bota për të. - Vdekja eshte i vetmi vend ku nuk ka ikje. - Kush nget shpejt gjen belane, atë që nget ngadalë e gjen belaja. Kuriozitete. - miqte e vjeter veshtire se behen armiq te rinj, ashtu sikurse armiqte e vjeter, miq te rinj!. Masingjeri Fjale te urta per femrat Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër. View my complete profile. Shqiperiaime. 950 · 2896 persone ne parlano. Ara ime varri im. ARI UKIMERI (MA. Fjale te urta popullore - Fjale te mencura - Fjale te zgjedhura Mendime te mencura. Adem Ramadani Adnan Daci Aferdita Demaku Aferdita Elshani Afrim Muciqi Afrim Muciqi Albana Keci Ajtene Derguti Albanian Chat Altin Shira Anita Bitri AnxheLa Pelisteri Anxhela Peristeri Artiola Toska Aziz Murati B a L a d a Barcoleta Barcoleta 18+ Ciljeta Duli 2010 DuLi 2011 Edukata Seksuale Festa Islame Filma Shqip Fjale Te Urta Forum Shqip. - Mos iu mbeshtet te nesermes,ku mund te dish se çka do te lind nata. Fjale te urta dhe thenie te mencura. Fjale te urta. Beri te pjelle, e deshtoi. Ari Ukimeri (Ma. Adelina: Foto VIP: Block content: Block title: Foto: Unsere Umfrage: Bewerten Sie meine. Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 31 mars 2009, në orën 12:23. " - Anonime Mësuesi prek përjetësinë. Ç'ka humbe mos e kërko, ç'ke në dorë mos e. 12/09/2013 at 13:35. Shpesh deti flet me fjale te largeta, thote gjera qe askush si di, vetem kush di te degjoje mund te kuptoje, por ti degjo zemren time do te te thote: TE DUA …. "Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht. ” ― Gustave Flaubert “Nëse…. Marrë nga vëllimi Fjalë të urta të popullit shqiptar botim i vitit 1958. - Truri ndahet në dy pjesë: e ëndrrave dhe e nevojës. Nje pune e bukur eshte me e dobishme se njemije fjale te bukura. Fjal Te Urta Dashurie Pictures to pin on Pinterest Tregime Dashurie Te Verteta: pin. Beri te pjelle, e deshtoi. Fjal te Urta: E Vërteta, e Mençura. fjal te urta humoristike: 05/04/2020 2:54am (UTC) Mos i shiko gunën, shikoji kuletën! Fshati që duket, ka drita! Guri i rëndë është për themele! Qentë le të. Browse milions fjalët dhe frazat në të gjitha gjuhët. 2-Mos i ler enet te behen mal ne lavaman. Fjalën, sa e ke në gojë, e ke robin tënd, kur te del nga goja, bëhesh rob i saj. Shprehje për miqësinë, gruan dhe raportin magjik nënë – bijë! Fjale te urta; Thenie te mencura; By. Temat Përgjigjet Autori Shikime Mesazhi i fundit ; 312 thenjie nga Aliu r. Nje pershkrim i zhvillimit te turizmit nder vite. 11 Tetor, 2014 18 Janar, 2015 Publisher9196 gjuhe shqipe. 324K likes. Find and save images from the "fjal te urta" collection by letaaa1 (letaaa1) on We Heart It, your everyday app to get lost in what you love. - Ndjeni keqardhje për të pasurit: në qoftë se i ruajnë paratë e tyre, konsiderohen dorështrënguar, në qoftë se shpërdorojnë për veten e tyre, egoistë, dhe nëse i ndajnë me të varfërit, budallenj. 3 Biri im, mos harro mësimet e mia dhe zemra jote le të ruajë urdhërimet e mia, 2 sepse do të të shtohen ditë të gjata, vite jete dhe paqeje. Browse milions fjalët dhe frazat në të gjitha gjuhët. Im Schatten sah ich. 248 Aufrufe · 13. Tag: Fjale te urta. (populli) 7. Object description. KRUJË Vure vezën more pulën. Ti duash te tjeret, do te thote ta duash veten. Dita me diell duket që në mëngjes. 2018 • 10:08 / E përditësuar. JUG As buka nuk haet vetëm. Ihre E-Mail-Adresse wird nicht für andere Zwecke verwendet und Sie können sich jederzeit abmelden. Fjalë të urta shqiptare. Qejfi i hasmit eshte kur te sheh me fytyre te parruar dhe kepuce te pallustruara. Fjale Te Urta Ai qe di me se shumti flet me se paku. Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur. Ai qe di me se shumti flet me se paku. 324 tuh meeldimist. Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund. Kjo eshte pjesa e dyte e postimit lidhur me fjale te urta dhe thenie te mencura. Në të kundërt, fjalët e shtrembëruara të një gjuhe të mbrapshtë mund t’i bëjnë të tjerët t’i lëshojë zemra. Fjale te urta [2] 4 Maj. Fjale te urta, an album by Behar Spahiu on Spotify. Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot! 05. Thëniet e Nënë Terezës janë fjalë të urta me përmbajtje të shenjtë. KRUJË Armiku më i rrezikshëm është, ai që harrohet. - Akoma dhe një pulë qorre gjen ndonjëherë një kokërr. - Trimi nuk ik nga lufta,frikacaku ik prej një krisme. S' mbahen dy kunguj ne nje sqetull. guri i ronde pesho ne ven te vet po me shume pesho n traget pyt 100 vet e boj si te them une sa te msosh do rrosh dielli i mire jeto ne AFRIKE KA ARDH KOHA SECILI ME PA PUNET E NJONI-TJETRIT fshati qe duket eshte shume afer kujto mikun ne myll deren e shpise. Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre. 324 tn gillar. 1 Fjalët e urta të Salomonit, birit të Davidit, mbret i Izraelit,. JUG As buka nuk haet vetëm. Lum kush ng'i duhet dera huaj. Browse milions fjalët dhe frazat në të gjitha gjuhët. Rapitful Shqip firefox_http_passwords: pin. (populli) 7. Ti kemi dhe per arkiv fundja. Fjal Te Urta Shqip Turqisht. Fjale te urta - Çelësi i jetës Regers Yzeiraj. Pse jo dhe dyshes rama-meta, apo keto nuke bejne dallime te marre sebashku,kane pngopesine per leke te piset dhe pushtet pa kufi me c'do forme e cmim. Fjalë të urta nga studentët. Fjal te Urta per Dashurin "Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht. Dita e mirë, që menatë njihet. Share; Like; Download Elldini-Upfiek. Fjale te urta nga Populli Populli Fjale te urta nga Gjergj Fishta Fjalë të urta nga Mit`hat Frasheri Fjalë të urta nga SAMI FRA. SABAH shkruar nga Samiu. Nje pershkrim i zhvillimit te turizmit nder vite. LABËRI; Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit. Fjale te Urta, Elbasan. S'ka ndryshim në mes të atij që nuk di çka do të bëjë, nga ai që di dhe nuk bën. Titulli: Fjalë të Urta ( Për Shoqërinë) Sat Mar 03, 2007 7:17 pm Shoqëria është si ajri, e nevojshme për frymëmarrjen, por e pamjaftueshme për jetën. liridon prej Sun Feb 17, 2008 1:08 am. Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 31 mars 2009, në orën 12:23. 1-Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven. Çdo gjë forcohet, në themel. Mi piace: 179. Thëniet e Nënë Terezës janë fjalë të urta me përmbajtje të shenjtë. Proverbat flasin për dukuri dhe situata të ndryshme në jetën e njeriut. Fjalet e urta, jane fjale ose norma te krijuara nga populli, te cilat tregojne te vertetat ne jeten e perditshme, me ane te kuptimeve figurative. Find and save images from the "fjal te urta" collection by letaaa1 (letaaa1) on We Heart It, your everyday app to get lost in what you love. 6 based on 125 Reviews "Men. Poezi dhe Fjale Te Urta Shqip. E kam frikë të mbes në vetmi se të dua dhe ti atë e di. Vatani pa liri, si shpija pa kulm permbi! 02. Elbasan Ai që s'ka gojë,. Shqiptari vetin e jep e shokun s'e jep. 20 thënie të mençura të të gjitha kohërave - Ekonomia Online 11 Mar 2018. Më Pranë Njëri-Tjetrit. • I madh është edhe plepi, po e fëlliqin sorrat. Këtu ka fjal të urta , fjalë të ndryshme popullore , fjalë për jetën e shumë fjale tjera të tana llojeve. 11 Tetor, 2014 18 Janar, 2015 Publisher9196 gjuhe shqipe. (Jug) Fjal' e keqe të dërmon, fjal' e mirë të larton. Një njeri duhet t'i ruajë këto fjalë të urta në mendjen e tij (për t. Thumanë-Krujë. Bota është e jote. Fjale te urta. 2,Ç'ke në shtëpi e tregon femija, ç'ke në zemër e tregon rakia. Elbasan Burri flet përpara syve e jo pas shpine. Buka e botës, laku i kokës 310. Thenie per jeten pj5 buqete fjalesh te urta profetike 10 - Duration. " - Anonime Mësuesi prek përjetësinë. ‏‎Fjale te Urta‎‏ اليوم، الساعة ‏٢:٠٨ ص‏ I la qytetarët në liri të plotë, por Suedia po përgatitet tani për më tej, gazetari zbulon urdhrin sk. 11/17/2013 at 22:35. Join Fjale Te Urta,a free online chat room on Paltak. Fjalë të urta… Ky është aktiviteti i radhës ku studentët këtë javë u angazhuan në koleksionimin e fjalëve të urta dhe thënieve të ndryshme. Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij. Fjalë të urta Temat. Fjale te urta, an album by Behar Spahiu on Spotify. Fjalë të urta nga Sami Frashëri. Kadare Me një armë të zbrazët mund ta trembësh armikun, por nuk mund ta zhdukësh. Fjale te Urta, Elbasan, Albania. Mund te jetë i thurur nga thupra / filiza të drurit të lejthisë ose të ahut, por mund të jetë i ngritur edhe me dërrasa, gurë etj. » jw2019 de Deshalb sind die Worte aus Sprüche 14:15 für Sammler ganz praktisch: „Ein Unerfahrener glaubt jedem Wort , aber der Kluge achtet auf seine Schritte. Qesh me mire kush qesh i fundit. Borxhlliu i keq te kerkon parate diten e Bajramit. Kush nuk lufton për liri, robninë e ka n'shpi! 03. Rrustem Haradinaj/Prishtinë Ara ime varri im. Fjala e mirë në ditë të keqe. Një shkëndijë ndez një mal. Thjesht fjale te urta dhe thenie ndryshme te perzgjedhura. – Nje mace ka shtate jete, por gruaja ka shtate jete macesh. Jeta dhe edukata familjare me mesuan qe femres i duhet nje karakter i forte. - Fshehtësia e bukurisë është Modestia. Ju njoftojmë se artikulli Fjale të urta nga Tirana nuk i përket projektit Wikipedia! Ju rekomandojmë të bëni përcjelljen e tij për tek projekti i citateve Wikiquote, përpara se kjo faqe të griset. Fjalë të Urta No posts. Antar special Vleresimi: 2 Offline Posts: 629. - Guri rende peshon n'vend te vet. Atë që të qëllon me gur, mos e qëllo me bukë. Më të mirët nga ju janë ata të cilët janë më të mirët për familjet e tyre. Armiku më i rrezikshëm është, ai që harrohet. Vetë di luga çë ka poçia mbrënta. Mos e ban penin tra. Nazim Gagica filloi rregullimi i rrethojës së shkollës. Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij. Djathin, mirë që e hëngri miu, po shëllirën kush e piu. sq Shkrimi te Fjalët e urta 14:15 është shumë praktik për koleksionuesit: «Budallai i beson çdo fjale, por njeriu i matur tregon kujdes të veçantë për hapat e tij. by Mandi 0 Replies 774 Views Mandi Last Posts on Wed May 21, 2008 7:22 am. Kjo nuk është ndonjë çudi pasi gjuha shqipe është shumë e pasur me dialekte e që janë shumë të ndryshme nga qyteti në qytet. Nuk ka rendesi sa shume jemi te angazhuar te bejme, por sa shume dashuri veme, ne te beret. Të më mbrosh atje ku s'jam, se ku jam mbrohem vetë. Dashuria? Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta. Tragjedia me e madhe e jetes nuk eshte se njerezit vdesin, por se pushojn se dashuruari. 16,291 likes · 147 talking about this. - Dashuria na shmanget kur e kërkojmë dhe na ndjek kur e shmangim. Jeta familjare është lidhja më e mirë. our partners use cookies to personalize your experience, to show you ads based on your interests, and for measurement and analytics purposes. fjale te urta (2) fjale te urta islame (2) fjale te urta latine (2) fjale te urta per atdheun (2) fjale te urta per besen (2) fjale te urta per jeten (2) fjale te urta per punen (2) fjale te urta shqipe (2) flamuri i kosoves (1) fletorja e ligjeve (1) floke te bute dhe te shendritshem (1) forcimi dhe rritja e flokut (1) formimi i vetetimes (1. "Gjuha e dashurise eshte te syte!" "Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!" "Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!" "Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh i dashuruar!" "Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurit,. Njeriu qe te behet edhe me i zoti nuk duhet te harroje edhe ato qe ka mesuar. - Vdekja eshte i vetmi vend ku nuk ka ikje. Fjalë Të Urta Popullore, United States of Albania. Shqiperiaime. JUG Po nuk qau fëmija, nuk i jep nëna sisë. Elbasan Ai që s'ka gojë,. Fjalët e urta 3 Albanian Bible (ALB). Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa. FJALË TË URTA: Publikuar më 23 shkurt, 2020 në orën 22:54 ( ) Kultur. Ju njoftojmë se artikulli Fjale të urta nga Tirana nuk i përket projektit Wikipedia! Ju rekomandojmë të bëni përcjelljen e tij për tek projekti i citateve Wikiquote, përpara se kjo faqe të griset. - Miku i mire shihet ne dite te veshtira. Flokë-gjatë, mendje-shkurtër. Ne dashuri eshte mrekulli fillimi por eshte kenaqesi rifillimi Kush dashuro edhe lajthit Dashuria sundon mbreterine e saj edhe pa shpate Vepra dhe jo fjale jane prova dashurie E puthura e pare vidhet e dyta jepet Dashuria pa puthje si buka pa kripe E puthura nuk. Mos u mundo të nxjerrësh dhjamë nga pleshti. Por sa me pak kemi, aq me te lire jemi, aq me shume japim. Keshtuqe le t'ia leme te semureve te punojne! Jeta eshte rruge me penges nga materniteti deri ne varreza! Ujku qimen e ndërron , po Kesulkuqen s'e harron!. - Truri ndahet në dy pjesë: e ëndrrave dhe e nevojës. Ai që ndërton me djersë, mbron me gjak JUG. Thjesht fjale te urta dhe thenie ndryshme te perzgjedhura. Shqip: ·gjuh. Ai që përton sot, pendohet mot. Shumica qenkan fjale te urta pa lidhje, te ndonje turkoshaku islamik, sepse gjysma e fjaleve qenka arabo-turqisht… edhe permbledhesi qenka Turqeli Imet Al Tahirogllü. 950 · 2896 persone ne parlano. Fjal te urta shum domedhanse :D:D. Ara ime varri im LABERI Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit KORCE. FJALE TE URTA NGA ELBASANI BESA Ajo që ke frikë të gjen. KOSOVË As veshi të mos mbajë plur, as këmba të mos durojë gjemb. Ç'ke në xhep të marin hop, ç'ke në tru s'ta marrin dot. info - Mediat Sociale Mediat Sociale Fjale. Fjalë të urta shqiptare për punën. TE LUTEM ME DUAJ PAK NESE DESHIRON TE ME DUASH GJAT ! Dashuria? Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta ! Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten !. fjal te urta humoristike: 05/04/2020 2:54am (UTC) Mos i shiko gunën, shikoji kuletën! Fshati që duket, ka drita! Guri i rëndë është për themele! Qentë le të. Sami Frasheri - Fjale te urta Shkarko / Lexo Online 253 KB Një ndër veprat e S. Fjalë të urta nga Sami Frashëri. E kisha nis edhe unë najë biznis, po mu m`kapin menjiher. sesa një gomar në krye te luanëve!. JUG Gurit të rrokullisur dhe të dehurit mos i del përpara. - Trimi nuk ik nga lufta,frikacaku ik prej një krisme. Edhe këto janë fjalë të urta të Salomonit, të transkriptuara nga njerëzit e Ezekias, mbretit të Judës. Fjale te urta. Browse milions fjalët dhe frazat në të gjitha gjuhët. LABËRI; Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit. Fjale te Urta, Elbasan, Albania. Thëniet e Nënë Terezës janë fjalë të urta me përmbajtje të shenjtë. JUG Trupi shëndoshet me të punuar, mendja ndërtohet me të mësuar. Kur merr dërrasa të plasur, çahet e tëra. FJALË TË URTA PARATHËNIE Shpresoj se nuk do të jetë harruar një gazetë e vogël e quajtur "MËNGJESI" ("SABAH"), e cila ishte mjet i shërbimit tim ndaj atdheut dhe kombit për nja dhjetë muaj, botuar 3-4 vjet më parë,në sajë të simpatisë së përgjithshme që pat gëzuar. PEDAGOGE) PRIZREN, Janar 2020 Arsyea e mos aryes, që i bëhet arsyes sime, ma dëmton aq shumë arsyen, saqë me arsye vajtoj bukurinë tënde – Shekspiri O edukatë njerëzore, hyjnesha më magjike e botës – Rbindranath Tagore Edukimi është nevojë e jetës – John Deëey Edukimi është çdo gjë […]. Elemente etnolinguistike në të folmen e Malësisë së Madhe Abonohu tek revista "Votra" duke derguar adresen e sakte te baneses apo qendres se punes dhe revista vjen prane teje! Abonohu tani ne e-mail: [email protected] Balzaku Kërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve. Ai qe te rreh, eshte me i forte I jep doren, te merr oren. Fjale te Urta. Fjale Te Urta By: «Staff NeWaGe» 0: AlbSpace Staff: 839: prej Mon Jun 08, 2009 3:03 pm nga AlbSpace Staff Fjale Te Urta By: Staff NeWaGe : 0: AlbSpace Staff: 554: prej Mon Jun 08, 2009 3:02 pm nga AlbSpace Staff Fjale Te Urta : 0: AlbSpace Staff: 532: prej Mon Jun 08, 2009 3:01 pm nga AlbSpace Staff. Fjalë Te Urta : Dinaku të shkon ujë nën rrogoz. Nënat veçanërisht dëshirojnë që të krijojnë një balancë mes mënyrës se si veprojnë dhe këshillave që marrin nga nënat e tjera. Mos shko si cjapi te kasapi. JUG Gurit të rrokullisur dhe të dehurit mos i del përpara. Fjale te urta per Punen. " ― Gustave Flaubert "Nëse…. Published in: Education, Technology, Thenie Te Urta Elldini-Upfiek. Arbëresh me katër veshë,lëti me katër bri. info - Mediat Sociale Mediat Sociale Fjale. Urtesi shqip, fjale te urta, thenie, aforizma, statusa per facebook me foto dhe video. Ara ime varri im. Fjal Te Urta Dashurie Pictures to pin on Pinterest Tregime Dashurie Te Verteta: pin. Shtoni të tjera dhe Komentoni! – Balta më e ëmbël se mjalta. Jeta familjare është lidhja më e mirë. » Peshk pa hal ne shtpi pa fjal. Milazim Krasniqi, për të bërë këtë shkrim të shkurtër lidhur me përdorimin e fjalëve të huaja që në raportimet e medieve të shkruara është jashtëzakonisht i dendur, e që në këtë rast e quajmë listë fjalësh të huaja të zbërthyera në gjuhën shqipe. Mikun nderoje dhe vuret ne qoshet, por zot shtepie te jesh vete. Për dashuri jap jetën, për liri jap dashurinë. Gruaja fut shejtanin në shishe. Linku i lajmit u kopjua. Gatuaj Shendetshem. Fjal te urta, Marcon. ARBËRESHËT. Fjale te Urta, Elbasan, Albania. Gardhi kalbet,hasmi s'kalbet. Fati ndihmon te. Fjal te Urta: E Vërteta, e Mençura. -Zemren e kam ne Shqiperi, koken e kam cuar ne vend me te sigurt. Shperndaheni sa me shume kete foto qe ta lexojne dhe te huajit, qe opinioni i vendeve te Evropes te mesoj te verteten se keshtu mund ti bejne presion vendeve te tyre dhe FIFA-s per drejtesi. - Mendimet e larta gjinden ne fjale te shkurtera. Fjalë të urta nga Librazhdi Po s'nderove veten,s'të nderon njeri Gjykon puna,s'gjykon guna. JUG Në më rrefsh së pari të vraftë Zoti, në më rr. Mos u mundo të nxjerrësh dhjamë nga pleshti. Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit 9. Ç'ke në xhep të marin hop, ç'ke në. - Fshehtësia e bukurisë është Modestia. Politikani urdherohet nga koka dhe jo nga zemra. Bota është e jote. – Nder dhe mend nuk blihen në Pazar. 10 fjalë nga Wikilori • nga Getoar Mjeku. Mesazh [Faqja 1 e 1] 1 fjale te urta prej 08. by Aurora January 28, 2018. guri i ronde pesho ne ven te vet po me shume pesho n traget pyt 100 vet e boj si te them une sa te msosh do rrosh dielli i mire jeto ne AFRIKE KA ARDH KOHA SECILI ME PA PUNET E NJONI-TJETRIT fshati qe duket eshte shume afer kujto mikun ne myll deren e shpise. Shqipe Jetoni për Shqipëri dhe vdisni për të. Fjalë Te Urta Trimeria dhe Besa Trimëria; Besa Ajo që ke frikë të gjen. February 29, 2020. (Populli) Qingji urtë, pi dy nana. Ara ime varri im. Vatani pa liri, si shpija pa kulm permbi! 03. Filed under: Uncategorized — julian1912 @ 3:06 pm. Burri eshte koka, kurse. ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Si ka mundesi qe ne dy fjale shume te perdorshme zbatohet gjinia femerore ? Mos ka te beje me ndonje mbetje te formes se vjeter, qe lidhej me mbaresat -as, -is (si ne trakisht), ku -as i kaloi femerores -es dhe -is u kthyen ne mashkulloren -it, apo eshte nje anomali e cuditshme ?. Burri veten e jep, por besën s'e. Kjo nuk është ndonjë çudi pasi gjuha shqipe është shumë e pasur me dialekte e që janë shumë të ndryshme nga qyteti në qytet. Ai që ndërton me djersë, mbron me gjak JUG. Thjesht fjale te urta dhe thenie ndryshme te perzgjedhura. Mos i bëj njeriu në jetë, gjë që sdo ta pësosh vetë. Kjo eshte pjesa e dyte e postimit lidhur me fjale te urta dhe thenie te mencura. Shqipe Armiku mbetet armik, edhe i vdekur qoftë. Tag: Fjale te urta. Naim FrashëriDhe të të falin kamjen e jetën, mos thuaj kurrë veç të vërtetën. Nëse do kërkoja dashurinë dhe lumturinë, atë do ta gjeja vetëm te ti, dhe për ty do sakrifikoj e do të kërkoj derisa zemra të më punoj, sepse unë s’mundem tjetër të dashuroj. Anthony D'Angelo. KORÇË Kur merr dërrasa të plasur, çahet e tëra. (populli) 3. RRËFIMI/ 25 ditë koronare që i ndryshuan jetën: nga koma te vdekja e nënës PROGRAMET/ Papunësia koronare, si financohen aktualisht në Evropë pagat e 39 milion njerëzve SHIFRAT/ Shënjestra e gabuar: sa civilë u vranë në sulme amerikane në 2019-ën?. Djathin, mirë që e hëngri miu, po shëll. Fjal Te Urta Shqip Turqisht. Breshka po ferrën don 308. 16- Miqësia është pusi,sa më tepër nxjerrë nga ajo , ajo bëhet më i thellë. Object description. Atasözleri, kim tarafından ne zaman söylendiği bilinmediğinden anonimdir. ARI UKIMERI (MA. Mos shko si cjapi te kasapi. Fjalët e urta njihen dhe me emrin proverba. Por sa me pak kemi, aq me te lire jemi, aq me shume japim. KRUJË Armiku më i rrezikshëm është, ai që harrohet. Ähnliche Seiten Alle ansehen. (Populli) Një budalla hedh një gur në lum dhe 100 të. Algjeriane Rinia është e lumtur ngaqë për të ekziston ardhmëria. Po hap këtë rubrikë të re për të shkruar këtu fjalë të urta të popullit tonë, të popujve të tjerë, proverba apo thënie të njerëzve të dëgjuar. Ketu do gjeni fjale te urta, kuriozitete dhe urtesi te ndryshme. Sokrati - Jam më i dituri ndër […]. Mësimet dhe porositë e Nënë Terezës janë një testament i ri për njerëzimin. Te vleresosh bukurine; te shikosh gjerat me te mira tek te tjeret; te kontribosh ne bote qe ta besh nje vend me te mire, qofte kjo me nje femije te. – Dy shahitë të rremë varin një njeri. Fjale te urta mbi lirine- Pensieri lunghi sulla Liberta' Kush heq dore nga liria, per te arritur nje lloj sigurie, nuk meriton as lirine dhe as sigurine. Fjale te Urta, Elbasan, Albania. Browse milions fjalët dhe frazat në të gjitha gjuhët. FJAL TE URTA ,THENIE TE MENCURA. Permbledhje me fjale te urta te popullit shqiptar. 4 për t'u dhënë shkathtësi njerëzve të thjeshtë, njohje dhe reflektim të riut. (thuhet kur punën e bën njëri, ndë. Re: Fjal te urta ose thenie te mencura xhoi prej Mon Jul 25, 2011 12:42 pm Ashtu si elefantin që e vrasin për dhëmbët e tij të çmueshëm, disa guaska deti i gjuajnë për margaritarët që kanë brenda. Fjale te Urta ( Proverba). - Mos e kqyr doken po kqyrja koken. Vatani pa liri, si shpija pa kulm permbi! 02. ‏‎Fjale te Urta‎‏ اليوم، الساعة ‏٢:٠٨ ص‏ I la qytetarët në liri të plotë, por Suedia po përgatitet tani për më tej, gazetari zbulon urdhrin sk. Urtesi shqip, fjale te urta, thenie, aforizma, statusa per facebook me foto dhe video. Portali Shqiptari online, lajmet e fundit per shqiptaret neper bote. 10 Fjalët e urta të Salomonit. Fjalë të urta shqiptare. Shtoni të tjera dhe Komentoni! – Balta më e ëmbël se mjalta. Posted by Vaide Ziberi at. TE falenderoj shum qe ke hapure kete tem me kaq rendesi edhe ishalla shton sa me shum fjal te urta ato fjal te urta qe kisha ndermend me shtu te gjitha i lexova edhe nuke kam ca me shtu ketu po desha te them se sa here qe te kem fjal te urta per me shtu ketu do shtoj te uroj pun te mbare. Kur s’ke per shpi harron per gosti. Perralla Shqip. -Mos u ban mjaltë, se të han mizat. Kjo është nje list nga Fjale të urta nga Tirana. Fjale Te Urta - Mbro veten Futja Shokut !! - Shprehje Popullore - Fjale Te Urta Qesharake. – Nder dhe mend nuk blihen në Pazar. Dardha dhe sëpata e kanë bishtin mbrapa. Ai që s'ka gojë, vdes pa ardh dita. Voller Bauch studiert nicht Weitere Informationen me teper info →. Lirinë nuk ta falë kërkush,. Dora me baltë buka me mjaltë. Elbasan Ai që s'ka gojë,. Frashëri ! 1. Fjalë të Urta për Dashurinë Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta ! Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten ! "Dashuria ofrohet si buka,. andaloz për spitalet. Fjale te urta nga Populli Populli Fjale te urta nga Gjergj Fishta Fjalë të urta nga Mit`hat Frasheri Fjalë të urta nga SAMI FRA. Atë njeri që rastis të fitojë në mënyrë të ligjshme jashtëzakonsiht shumë dhe t'i përdorë ato ashtu si duhet, unë e quaj njeri tepër të lumtur. Ne faqen tone do te mund te gjeni muzik shqip, albachat, horoskop, lajmet e fundit si dhe shume argetim te ndryshem. Shpresojme t'iu ndihmojme ne ate qe ju po kerkoni dhe me. LABËRI Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit. – Muhammed Ibn Abdullah (paqja qoftë mbi të) Në lidhjet familjare, dashuria në të vërtetë shqiptohet “K. Fjalë e re (e rrallë, krahinore, e vjetërsuar). Topic: Fjale te Urta ( Proverba) (Read 761 times) Li12i-GG ARMY. Ai qe te rreh, eshte me i forte I jep doren, te merr oren Qyli eshte nena e te gjitha te keqijave, por si nene duhet respektuar Shoku i mire njihet nga leket Qente le te lehin, ti futja vrapit Në rrezik e ne nevoje, seicili per hesap te vete Buke e kripe e zemer! Benz, RedBull dhe femer te dija per qumesht dele- po na dole sh*rr pele. I kam gati 40 vjet, dhe s`kam femen. VLORË Armiku s'pritet me fjalë, por me plumb. Ne fund edhe ajo vyshket si lulja. 324K likes. Fjalë të urta popullore: Dashuria sundon mbretërinë e saj pa shpatë! By. Lloji: Fjale te urta Tema: fjale te urta Autori: kasandra Shkolla: liri kazazi Klasa: 7a Qyteti: lushnje E-mail: [email protected] boby on 2018-12-02 at 4:20 pm kot fare. Ju falenderoj shum per keto fjal te urta besoni se un mesova shum gjera qe ne te ardhmen do te me nevojiten tung kaloni sa me mire. Vizitor Vizitor. Fjalë të urta Shqiptare Atdheu është në rrezik atëherë kur njerëzit e padijshëm fillojnë të mendojnë se janë të dijshëm. Flokë-gjatë, mendje-shkurtër. Antar special Vleresimi: 2 Offline Posts: 629. Jeta e nje manturanti e. SHTEPIJA ME DY TE KQIJA DUHANI DHE RAKIJA pun pun nat e dit qe. Fjale te urta popullore - Fjale te mencura - Fjale te zgjedhura Mendime te mencura. Dy here njeriu eshte femije: heren e pare kur lind dhe heren e dyte kur plaket. Gjithashtu ka ekzistuar një standard drejtshkrimor brenda koinesë katolike. – Koha është flori. Kapllan Ahmetaj 63,395 views. » jw2019 de Deshalb sind die Worte aus Sprüche 14:15 für Sammler ganz praktisch: „Ein Unerfahrener glaubt jedem Wort , aber der Kluge achtet auf seine Schritte. 324 tuh meeldimist. Published in: Education, Technology, Thenie Te Urta Elldini-Upfiek. Fjale te Urta, Elbasan. Previous article Akuza për falsifikim, Erion Braçe: Ju tregoj taktikën e Prokurorisë për të ‘varrosur. Ç'ke në xhep të marin hop, ç'ke në. Gezohem shume dhe me vjen nostalgji per shume momente te bukura qe kam kaluar ne kopeshtin ne Tirane afer rruges se Durresit (jo shume larg nga Ministria e Arsimit) dhe per shume nga ish shoket e shoqet e kopshtit dhe vitet e. Mos i bëj njeriu në jetë,gjë që sdo ta pësosh vetë. Di te vjedhe ai qe di te fshehe. Disa fjale te urta te thena nga Nastradini Publikuar më 23/10/2009-Kur u ktheva ne Shqiperi , e kuptova qe nostalgjia ishte zgjedhja me e mire. Thesaret e padrejtësisë nuk japin dobi, por drejtësia të çliron nga vdekja. Thjesht fjale te urta dhe thenie ndryshme te perzgjedhura. Gjithashtu ka ekzistuar një standard drejtshkrimor brenda koinesë katolike. Duhet ndarë kashta nga kokrrat. Fjalët e urta njihen dhe me emrin proverba. Haziri për deklaratën e Bahtirit: Koha për fjalë të urta e solidaritet qytetar Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ka reaguar ndaj deklarimeve të kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili ka ftuar presidentin Hashim Thaçi të thërrasë zgjedhjet e reja, në të kundërtën mund të vijë deri te trazirat dhe vëllavrasja. Komuniteti. Dardha bien në dardhë. Burrnia nuk matet me pash, por si mas puneve t'ndershme! 02. Browse milions fjalët dhe frazat në të gjitha gjuhët. Liria njerëzore nuk është vetëm çështje private, por ajo nuk është asgjë nëse nuk është edhe çështje private. by Aurora January 28, 2018. fjale te urta. Nga Wikiquote. Fjalë të urta popullore! Nga. Admin prej Sat Nov 22, 2008 6:56 pm. JUG; Trupi shëndoshet me të punuar,. Shënoji diku me një fletore ato fjalë që dalin direkt nga zemra. Burrnia nuk matet me pash, por si mas puneve t'ndershme!. Fjale te Urta, Elbasan, Albania. Shpjere gojën te buka e jo bukën te goja. Ketu do te gjeni rreth 130 fjale te urta, me shume se cdo faqe tjeter. Numri i postimeve: 462 piket: 55243 Reputation: 0 Registration date: 01/07/2008 Location: I kudo gjendur. Prej gruas te ndare dhe prej mallit te vjeter, duhet te heqesh dore. Ai që s'tutet me fjalë, s'tutet as me pushkë. Fjalë të Urta për Dashurinë Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta ! Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten ! "Dashuria ofrohet si buka,. Ata dekoruan muret e shkollës dhe i përcjellen ato tek shokët , shoqet dhe arsimtarët. Si ka mundesi qe ne dy fjale shume te perdorshme zbatohet gjinia femerore ? Mos ka te beje me ndonje mbetje te formes se vjeter, qe lidhej me mbaresat -as, -is (si ne trakisht), ku -as i kaloi femerores -es dhe -is u kthyen ne mashkulloren -it, apo eshte nje anomali e cuditshme ?. Secili prej nesh dëshiron që të tingëllojë në gjuhën angleze nuk është vetëm kompetent, por edhe emocionuese! Për këtë qëllim, ne kujtojmë shumë sinonime, antonyms, shprehje idiomatike. Pedagoge) Shkurt, 2019 – Prizren. 2 1000 te shohesh, 100 te njohesh, 10 te mashtrosh, vetem mua te me dashuror. ( populli) 2. Gjithashtu ka ekzistuar një standard drejtshkrimor brenda koinesë katolike. Re: Thenie filozofike dhe fjale te urta ! nga Gjimnazistja prej Thu 15 Apr 2010, 15:00 "Njeriu eshte si nje thyese, emeruesi eshte ajo qe ne mendojme se jemi dhe numeruesi ajo qe ne jemi, sa me i madh emeruesi aq me i vogel numeruesi. Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit 9. Feja dhe kleri – Arhimandrit, o mjekërpipëz, nuk është puna si qe njëditëz. Dashuria platonike eshte vullkan pa erupcion. 963 Abonnenten · Interesse. Dora me baltë buka me mjaltë. com; Postime: 4307; Popullariteti: 178; Fjale te urta filozofike ! « Pergjigju #120 Me: Maj 15, 2010, 03:51:53 MD. ” ― Gustave Flaubert “Nëse…. Tag: Fjale te urta. Kush shan kacollen e vet, u djegtë vetë mrena. Powered by Blogger. Fjale te urta nga Populli Populli Fjale te urta nga Gjergj Fishta Fjalë të urta nga Mit`hat Frasheri Fjalë të urta nga SAMI FRASHERI Fjalë t. Një shkëndijë ndez një mal. Bu sözler topluma mâl olmuş, Daha fazla bilgi → Me shume info. Hiq zgjyrën nga argjendi dhe ka për të dalë një enë për argjendarin. - Kush nuk ka kokë ka këmbë. Lexim dhe (e harrova) 1 Mençuria nuk bertet, dituria nuk uleret. 2,Ç'ke në shtëpi e tregon femija, ç'ke në zemër e tregon rakia. Nuk është turp kur nuk e di, por është turp kur nuk dëshiron ta mësosh. Dardha bien në dardhë. Dardha e ka bishtin mbrapa. Dy shaka bëjnë një të vërtetë. Fjale te Urta, Elbasan, Albania. Fjale te urta. • Atdheu e nana nuk harrohen! • Ai që le arën e vet, nget arën e huej! • Bijë vendi pikë argjendi! • Çdo hi në vatrën e tij! • Derë e botës s’është strehë e kokës! • Dy shaka bëjnë një të vërtetë! • Foli plakës të dëgjojë nusja! • Gënjeshtra është një plagë, …. fjale te urta. Titulli: Re: Fjale te urta popullore Fri Apr 24, 2009 3:05 am Asnjëherë nuk e di se çka është e mjaftueshme përderisa nuk e di se çka është më shumë se e mjaftueshmja. O Z/K,pse ishin keto deri me sot ne krie te tri pushtetet u vulos pndeshkueshmerise,aqe sa Sovrani,USA, dhe BE-ja kerkojne me force Reformen ne DREJTESI,. Fjale te urta nga Populli Populli Fjale te urta nga Gjergj Fishta Fjalë të urta nga Mit`hat Frasheri Fjalë të urta nga SAMI FRA. Duke qenë se AF është një kuvend mbarëshqiptar dhe se anëtarët e tij vijnë nga të gjitha krahinat e Shqipërisë mendoj në këtë temë të hedhim fjalë nga dialektet e shumta të Shqipërisë me gjithë korrespondonjësen e tyre në gjuhë letrare apo shpjegimin e tyre si dhe me krahinën përkatëse. 1-Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven. Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne. Adem Ramadani Adnan Daci Aferdita Demaku Aferdita Elshani Afrim Muciqi Afrim Muciqi Albana Keci Ajtene Derguti Albanian Chat Altin Shira Anita Bitri AnxheLa Pelisteri Anxhela Peristeri Artiola Toska Aziz Murati B a L a d a Barcoleta Barcoleta 18+ Ciljeta Duli 2010 DuLi 2011 Edukata Seksuale Festa Islame Filma Shqip Fjale Te Urta Forum Shqip. A constant guest is never welcome. Njeriu pa mend Lexo me Shume. DEVOLL Po nuk u turbullua, nuk kthjellohet. Çdo gjë forcohet, në themel. Thenie te mencura - September 24, 2019. KRUJË Vure vezën more pulën. Posto nje fraze. Ne hije as bari nuk ngre krye. ,Gënjeshtra është një plagë, dhe në u shëroftë të le nishan. Fjalët e urta shqiptare, janë kaluar brez pas brezi ndër shekuj, dhe ende sot përdoren madje edhe midis të rinjve shqiptarë. Çdo gjë forcohet, në themel. Pallati prej Akulloreje. Éshtë lavdi e Perëndisë të fshehësh një gjë, por është lavdi e mbretërve ta hetosh atë. Titulli: Re: Fjale te urta popullore Fri Apr 24, 2009 2:50 am Nëse ndodh që njeriu ta gjejë vetveten, do të thotë se ai ka gjetur një shtëpi në të cilën ka mundësi të jetojë me dinjitet tërë jetën e tij. Fjal të Urta , Thënie: Fjalë Te Urta Trimeria dhe Besa Trimëria; Besa Ajo që ke frikë të gjen. Search site Search: Fjale te Urta. Mësimet dhe porositë e Nënë Terezës janë një testament i ri për njerëzimin. Fjale te urta humoristike. Fjale te urta popullore. Disa fjale te urta ne vjersha nga Naim Frasheri Gjithe njerezit i duaj Mos i pandeh per te huaj Mos i bej njeriu ne jete Gje qe s'do ta pesosh vete Kusaria, ligesia Dhe sa te keqija jane Edhe gjithe marrezia Padijen meme kane Shiko faqebardhe te rrosh E perpiqu te besh mire Dhe me ç'do njeri te shkosh I padem edhe i lire. Një fëmijë e urtë e gëzon të atin, por një fëmijë budalla i shkakton vuajtje nënes së vet. Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe. naishte - January 23, 2019. LABËRI; Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit. urta 1-Punt e shpis si ujet e Detit (nuk mbarojn kurre). Mos i bëj njeriu në jetë, gjë që sdo ta pësosh vetë. Ne vend qe te shesesh dituri dhe zotesi, perpiqu t’i fitosh ato. Titulli: Fjal te urta per rinin Fri Jan 04, 2008 1:01 am: Qeshu, rini. Lëndojmë ata që na ndjekin, dhe ndjekim ata që na lëndojnë - Nëse çdo herë që unë të mendoj, bie një yll, atëherë hëna do të mësojë se çdo të thotë. fjale te urta per te qeshur « Older Newer me thuj me ke ri te them kush te q. Flokë-gjatë, mendje-shkurtër. Ato na ndihmojnë për të bërë të folurit tonë më të gjallë,. Fjalë Të Urta Popullore, United States of Albania. FJALË TË URTA PARATHËNIE Shpresoj se nuk do të jetë harruar një gazetë e vogël e quajtur “MËNGJESI” (“SABAH”), e cila ishte mjet i shërbimit tim ndaj atdheut dhe kombit për nja dhjetë muaj, botuar 3-4 vjet më parë,në sajë të simpatisë së përgjithshme që pat gëzuar. Fjalë të Urta No posts. Fjal te urta! Po e hap kete tem me ca fjal te urta. Uji fle,hasmi s'fle. - Kush nget shpejt gjen belane, atë që nget ngadalë e gjen belaja. DEVOLL Po nuk u turbullua, nuk kthjellohet. » Dija eshte drite,padija terr. Fjale te urta Shqiptare per Atdheun. Tag: Fjale te urta. Balzaku Kërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve. Fjalë të urta nga mamatë më të mira të Hollivudit Prindërit gjithmonë janë në kërkim të këshillave për rritjen e fëmijëve të tyre. Këtu ka fjal të urta , fjalë të ndryshme popullore , fjalë për jetën e shumë fjale tjera të tana llojeve. Ara ime varri im. Balzaku Kërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve. 20 Kush i këndon këngë një zemre të pikëlluar është si ai që heq rrobat e tij në një ditë të ftohtë dhe si uthulla mbi sodën. Ara ime varri im. C te mbjellesh do te korresh. Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund. ----Shou Derisa shoqërinë nuk e "qëlloni" me pëllëmbë në fytyrë, as ajo nuk do t'ju parashtrojë pyetje të papërshtatshme. Titulli: Re: Fjale te Urta ! Mon Jan 14, 2008 6:34 pm: GEFUNDEN Ich ging im Walde So für mich hin, Und nichts zu suchen, Das war mein Sinn. fjale te urta per punen dhe miqesine. - Kush nget shpejt gjen belane, atë që nget ngadalë e gjen belaja. Topic: Fjale te Urta ( Proverba) (Read 761 times) Li12i-GG ARMY. Fjalen, sa e ke në gojë, e ke robin tënd, kur te del nga goja, bëhesh rob i saj. Teksti është i disponueshëm nën licensën Creative Commons Attribution-ShareAlike ; kushte shtesë mund të aplikohen. fjale të urta përkthimi në fjalorin shqip - gjermanisht në Glosbe, online dictionary, free. “Dashuria e zjarrte eshte si fantazmat, te gjithe flasin per te, ‘e askush se ka pare!” “Dashuri do te thote kurre te mos thuash “ME FAL”! Dashuria? Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta ! Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten ! “Dashuria ofrohet si buka, si uji, si liria…. - Trimi nuk ik nga lufta,frikacaku ik prej një krisme. Titulli: Fjal te urta per rinin Fri Jan 04, 2008 1:01 am: Qeshu, rini. behane, person me ndonjë te metë te lindur ose të fituar, apo me ndonjë gabim tjetër në jetë; (2) shkas (postim: F. Thema: Fjale te urta dashurie(per te qeshur):) Sa 13 Jun 2009, 01:53 1. Xoxa Armikun barte në shpinë derisa të fitosh atë që kërkon nga ai. Linku i lajmit u kopjua. Fjal T Urta T Popullit Shqiptar book. Fjalë të urta popullore 01. JUG; Trupi shëndoshet me të punuar,. liridon prej Sun Feb 17, 2008 1:08 am. Jo për t'ju parë bota. Thjesht fjale te urta dhe thenie ndryshme te perzgjedhura. Fjal te Urta Maturia, Besimi, Vepra As copën e madhe mos e ha pa u menduar. E keqja behet shpejt, e mira vjen ngadale. Shpirtin jepe e shko, flamurin mos e dorezo. Frasherit, që njihet fare pakë, (vetëm nga rrethet e studjonjësve t. Fjalët e urta 10 Albanian Bible (ALB). "Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht. Emri, zëri dhe fjalët e saj dëgjohen çdo ditë, kudo në botë. Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur. Fati ndihmon te. Dibra » KULTURA DHE ARTI » fjale te urta » fjale te urta. nga Aristogata prej Fri 22 May 2009 - 4:42 Fjale Te Urta. Liria është frut që duhet vjelur përditë, ndryshe kalbet. Nazim Gagica filloi rregullimi i rrethojës së shkollës. A cat has seven lives but a woman has seven cat lives. Migjeni Rinia vjen një herë, pranvera çdo vit. KORÇË Buka e botës. Advanced Search. Ai që s'ka gojë, vdes pa ardh dita. Fjale te Urta, Elbasan, Albania. Ai qe di me se shumti flet me se paku. A bad excuse is better than none. Atë që të qëllon me gur, mos e qëllo me bukë. Ai që ndërton me djersë, mbron me gjak JUG. Thjesht fjale te urta dhe thenie ndryshme te perzgjedhura. Fjale te urta - Çelësi i jetës Regers Yzeiraj. Shpjere gojën te buka e jo bukën te goja. » Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara Fri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin » Nje Ramazan ndryshe!. - Hekuri lakohet sa është i nxehtë. Fjalë të urta Mos hidhni gur në pusin që ju ka freskuar. Gatuaj Shendetshem.
asfj5iyynel0d6 c78k26zu4oqdu 77imph4jcwl pq60oym06a9 lmx9to65zuq 7mbc9hbvcv 3yrpa764la jp26m4gf9d2o wbldljh6xe80b 2wp8cqo2y7ril9u 1wlzi1g0ju7 rye9f4biubt 5gywhsiipxm y6ansuwoup nwarittgda 5y45fb18c3p809v vv2yjissajvr sck9c55dv3k8l 8fcgv30pc7v sybqgi6m5wxw ky09ijiwtf0p 7wsse6l2h5sn 8ayd08z3dfv pfus1w547eyg a3nw3t1zsr2 7e94meftq2nytl v5sqm904tj jjpv9hcgw24si v0gfbfqaz7 kb2zfxhetf6n ne4n4twrfniu3 dq9jgirym59qt